Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

2018/2019

A 2018-2019-es tanévben iskolánk tanulóinak versenyeken elért eredményei:

• A Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 7 diákkal indult el ezen a versenyen. Sok különdíjjal gazdagodtak a Sándorfalvi énekes pacsirták.
  • November 23-án került megrendezésre az I. “Csillagok, Csillagok” Országos Népdaléneklési verseny, amelyen szépen helyt álltak a Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola tanulói.
    Az első korcsoportban Farkas Gréta I. helyezést, Vágó Virág Izabel III. helyezèst, Bohák Viktória V. helyezést ért el. Nemcsics Kinga tanárnőt művészi műhelymunkáért különdíjban részesítették.

·         November 23-án a BP szegedi központjában került megrendezésre a cég által kiírt BPingál rajzpályázatra beküldött rajzok kiállítása.
Iskolánk tanulói több mint 30 pályamunkával indultak, de szép számmal készültek rajzok a BP munkatársai által is.
Festészet szakos diákjaink művészeti vezetője Török Zsuzsanna tanárnő.

·         Az eseményen felléptek iskolánk zenész tanulói is: Bihaly Tímea és Géczi Eszter két fuvuladuóval készült, Bozsó Angie Vivian és Gyuris Alexandra jazz-ének szakos tanulóink énekhangjukkal kápráztatták el a nagyérdeműt. (Felkészítő tanáraik: Veres-Lakos Eszter-fuvola; Csillag Júlia-ének.)

·         A Csipkebogyó citerazenekar a november 10-én megrendezett Törökbecsei Ricsaj Népművészeti Fesztiválon (Szerbia) vettek részt.

·         A STAMI fuvolatanára, Veres-Lakos Eszter október 22-26 között részt vett zenekarával, a Golden Trióval a 3. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Versenyen, ahol 14 ország versenyzői mérettették meg magukat, ahol 3. helyezést értek el.

• Az Európai Mobilitási Hét rajzpályázatán Török Zsuzsanna tanárnő festészet szakos diákjai, Majoros Szofi, Majoros Gréta, Nagypál Borbála, Szecsődi Dóra, valamint Gyöngyösi Réka díjazásban részesültek.

·         Nagypál Borbála tanulónkat a MOL Alapítvány kuratóriuma kedvező elbírálásban részesítette a 2018. évi MOL Tehetségtámogató Program Művészet-tudomány kategóriájában benyújtott pályázatát.

·         12.20-án a Pallavicini Sándor Általános Iskola karácsonyi műsorában léptek fel zenész és táncos tanulóink, valamint a festészet szakos tanulóink kiállítással készültek.

·         A Forgó Morgó Rajzpályázaton, ifjú növendékünk, Nagypál Borbála lett az első közönségszavazás győztese. Felkészítő tanára Török Zsuzsanna.

·         Január 19-én „Szórakozató jócselekedet” névvel jótékonysági koncertet adott a szegedi Dr. Waltner Károly Otthon részére. Fellépők voltak a Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola, Sándorfalvi Budai Sándor Citerazenekar és Szerekován János operaénekes. Társszervező a Sándorfalvi adventista gyülekezet, akik élén Dr. Mihalec Gábor lelkipásztor és párterapeuta áll.

·         A "Jónás és a cet" elnevezésű illusztrácós rajzpályázatra is beküldték pályamunkáikat festészet szakos tanulóink. Felkészítő tanáruk: Török Zsuzsanna.

·         Budapesten a Hubay Jenő Zeneiskolában került megrendezèsre hétvègén a IV. Kovács Imre Fuvola-kamara Találkozó, ahol iskolánk diákjai, Eszter Géczi és Tímea Bihaly duó kategóriában a harmadik korcsoportban II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk: Eszter Veres-Lakos

A Forgó Morgó rajzpályázat második közönségszavazásának győztese iskolánk festészet szakos tanulója, Macsek Enikő. Felkészítő tanára Török Zsuzsanna.

• A távoli Új-Zélandi Wellingtoni Fészek Hírmondó Facebook oldala által meghirdetett "Az én barátom” rajzpályázat első helyezettje lett Nagypál Borbála. Oklevélben részesült Szabó Zsófia és Répási Luca. Felkészítő tanáruk Török Zsuzsanna.
  • Február 20-án került megrendezésre a Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola Ifjúsági Bulija. Fellépő együttesek voltak a Sound-okán, Dalai Lárma, Kung-fu Monkies, Break Reality, Florists és a STAMI dobosai.
  • Iskolánk festészet szakos tanulója, Nagypál Borbála díjazott lett a “Gyémánt bogár” rajzpályázaton. Felkészítő tanára: Török Zsuzsanna.
  • Iskolánk fuvola tanszaka ismét eredményesen szerepelt a Szentesen megrendezésre kerülő XXIX. Csongrád Megyei Kortárszenei Találkozón. Géczi Eszter és Kiss Ramóna korcsoportjában szólóban Dicséretben részesültek, Géczi Eszter és Bihaly Tímea kamara produkcióját, amely egy kifejezetten erre a versenyre a lányoknak írt Matuz Gergely szerzemény volt, Nívódíjjal jutalmazta a zsűri.
    Felkészítő tanáruk: Veres-Lakos Eszter, zongorakísérőjük Csikósné Varga Diána.
  • A Mesebeli Országok kiállítás látogatóinak szavazatai alapján a rajzpályázat különdíjasa lett a II. korcsoportban (9-12 évesek) iskolánk festészet szakos tanulója, Nagypál Borbála.
    Felkészítő tanára: Török Zsuzsanna.
  • Kihirdették a Toyota Dream Car és a Wonderland rajzverseny győzteseit: Nagypál Borbála mindkettőn különdíjban részesült!
    A békéscsabai Meseház az "Én családom" rajzpályázatán díjazott lett Balogh Péter és Nagypál Borbála.
    A március 15-i Törös Fesztivál plakátversenyében a STAMI festészet tanszak csapata második helyezést ért el!
    A Forgó Morgó rajzpályázaton Szabó Zsófia különdíjban részesült, Fülöp Levente munkája megjelent a Forgó-Morgó könyvben, Nagypál Borbála pedig második helyezést ért el!

·         A XXI. Maros Menti Fesztivál március 22-én került megrendezésre, amelynek a Deszki Művelődési ház, Faluház adott otthont. A rendezvényen általános iskolás diákok vehettek részt 7-14 éves korig.
A STAMI népi- és magánénekesei szép eredményeket értek el.
Alsó tagozatos korcsoportban, népi ének kategóriában Bohák Viktória harmadik, Répási Luca második helyezett lett. Felső tagozatos korcsoportban Farkas Gréta kapta a második helyezést a népi énekesek megmérettetésén. Szólóének kategóriában Hefkó Anna második, György Lola első helyezést ért el.
Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak, Nemcsics Kingának (népi ének) és Csillag Júliának (magánének).

• A vajdasági Bács-Topolyán került megrendezésre a Topolyai Zenei Napok keretein belül a III. Nemzetközi Jazz-zenei verseny. Iskolánkat Sipos Barnabàs Ivàn és Kaszás Kristóf képviselte. Mindketten I. díjat nyertek. Felkészítő tanáruk Blaho Attila.
  • 04.09. A békéscsabai meseház "AZ én családom" rajzpályázatán díjazott lett Balogh Péter és Nagypál Borbála (STAMI).
  • Festészet szakos tanulónk, Nagypál Borbàla II. díjat nyert a Forgó-Morgó rajzpályàzaton. A díjátadón Az Ozon Network készített vele interjút.
  • 04.18. A Toyota cég minden évben meghirdeti az Álomautó Rajzversenyt, amelyre a világ bármely országából nevezhettek a gyermekek inspiráló pályaműveikkel. A Tokióban megrendezésre került idei döntőre két magyar gyermek is kiutazhatott szülői kísérettel, ami már önmagában is hatalmas eredmény, egyikük, Csiszár Dániel ugyanakkor még bronzérmet is szerzett a versenyen, amelyre idén 76 országból 650 000 pályamű érkezett. Különdíjas lett Nagypál Borbála Sándorfalváról (STAMI).
  • Sikeresen szerepeltek a STAMI fuvolistái a Mórahalmon megrendezett "Muzika Balkanika" Nemzetközi Fúvós Versenyen. Az első korcsoportban Benkó Boglárka bronz minősítésben részesült, a harmadik korcsoportban Bihaly Tímea az ezüst minősítés mellé meghívást és fellépési lehetőséget kapott Mórahalom várostól, Kiss Gréta oklevélben részesült, kamarazene kategóriában Bihaly Tímea és Géczi Eszter duóját ezüst minősítéssel értékelte a zsűri. A versenyen zongorakísérőjük Blaho Attila volt, felkészítő tanáruk: Veres-Lakos Eszter.
  • A MAXLINER Hungary rajzpályázatán Kategóriájában I. helyezett lett: Nagypál Borbála és Fülöp levente, különdíjas lett Bodó-Gonda Máté és Balogh Péter. Nyereményük ajándékcsomag és terepautózás Kőváry Barna autóversenyzővel.
    Felkészítő tanáruk Török Zsuzsanna.
  • Az Ezer Lámpás Éjszakája által kiírt "Biztonságos gyermekkor" rajzpályázaton Gyöngyösi Réka 3. helyezésben, Macsek Enikő különdíjban részesült.
  • Május 10.-én került megrendezésre, iskolánk szervezésében a X. Elektronikus - Zenei Találkozó Sándorfalván.